Sklep

Szkolenia

Koszyk

~

Konto

Z szacunku do człowieka

Firma Pathomed sp. z o.o. działa nieprzerwanie na polskim rynku od 1996 roku . Do 2019 roku firma funkcjonowała pod nazwą HYGECO POLSKA .

W Polsce firma Pathomed , podobnie jak grupa Hygeco we Francji, jest dostawcą specjalistycznego wyposażenia dla branży pogrzebowej i sektora medycznego. Naszym klientom tak z branży pogrzebowej medycznej jak i funeralnej dostarczamy wyposażenie post-mortem, takie jak komory chłodnicze i mroźnicze na zwłoki, wózki podnośnikowe do obsługi komór chłodniczych, stoły do sekcji zwłok, stanowiska do mycia zwłok, wózki do transportu trumien i zwłok, narzędzia sekcyjne, środki ochrony osobistej (rękawice, okulary, fartuchy ochronne) a także inne wyposażenie medyczne. W naszej ofercie kierowanej do służb funeralnych znajdują się również specjalistyczne produkty chemii i kosmetyki pogrzebowej, preparaty do konserwacji zwłok tzw. tanatopraksji (balsamacji), specjalistyczne narzędzia, urny i worki na zwłoki. Jesteśmy również dostawcą specjalistycznych preparatów i urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń, narzędzi, karawanów itp.

Korzystając z wielopokoleniowych doświadczeń francuskiej firmy Hygeco , Pathomed jako pierwsza instytucja w Polsce zaczęła organizować specjalistyczne szkolenia kierowane do przedsiębiorców pogrzebowych. Od wielu lat kształcimy służby pogrzebowe między innymi w zakresie:​

  1. Tanatokosmetyka i toaleta pośmiertna – – podstawowego przygotowania zwłok do pogrzebu
  2. Laborant sekcyjny – nauki przeprowadzania sekcji zwłok
  3. Tanatopraksja i wizaż – czasowej balsamacji zwłok
  4. Tanatopraksja “MASTER” – kompleksowego przygotowanie ciała do pogrzebu z uwzględnieniem zabiegu tanatopraksji.

Przy organizacji specjalistycznych szkoleń i kursów współpracujemy z Francuskim Instytutem Tanatopraksji. Nasze programy szkoleniowe są wzorowane na metodach wprowadzonych i stosowanych z sukcesem od wielu lat przez wyżej wymienioną instytucję szkoleniową. Organizując kursy techniki sekcyjnej współpracujemy z najbardziej renomowanymi w Polsce ośrodkami naukowymi w tym z uniwersytetami medycznymi ,zakładami patomorfologii , anatomii i medycyny sądowej . Nasi wykładowcy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe i naukowe potwierdzone stosownymi dyplomami oraz certyfikatami.

PATHOMED SP. Z O.O.

ul. Partyzantów 34
05-092 ŁOMIANKI

tel. +48 22 751 37 44
fax +48 22 751 08 15

Szkolenia

funeralne

Sklep

kompleksowe zaopatrzenie

Naszą działalność prowadzimy również w branży medycznej. Od wielu lat jesteśmy kompleksowym dostawcą wyposażenia dla zakładów patomorfologii, zakładów medycyny sądowej, katedr i zakładów anatomii prawidłowej. Dostarczamy między innymi stoły sekcyjne, chłodnie zwłok, wózki transportowe, meble medyczne, lampy operacyjne, stanowiska formalinowe, stanowiska do mycia zwłok, narzędzia sekcyjne i chirurgiczne, urządzenia do dekontaminacji powietrza, powierzchni i narzędzi, lampy operacyjne i wiele innych. Większość dostaw wspomnianego wyposażenia realizowana jest przez zamówienia publiczne.

Przez niemal 20 lat działalności Hygeco Polska dostarczyła wyposażenie dla kilkudziesięciu obiektów służby zdrowia.

Współpracujemy z wieloma producentami wyposażenia medycznego z całego świata, między innymi z firmami z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin. Stale poszerzamy nasz asortyment i ofertę handlową, przy zachowaniu najwyższej jakości dostaw i usług.